איך בוחרים מייק אפ

השאלה ששואלים אותי הכי הרבה מאז שהתחלתי לאפר בצורה מקצועית היא – איך בוחרים מייקאפ?

הכוונה היא כמובן לבסיס ולא לכל האיפור ככלל…

בואי נתחיל ונחלך את המייקאפ לכמה סוגים וקטגוריות,

יש לנו את המייקאפ המוצק

המייקאפ הנוזלי (שבתוכו עוד קטגוריות)

מייקאפ פודרה.

המייקאפ המוצק, כשמו כן הוא- מוצק. הוא בבסיסו בעל מרקם עבה יותר, וכך מעניק כיסוי מלא אך לעיתים גם עבה…כדאי לדעת להשתמש במייקאפ עבה בשביל לא ליצור מראה “עוגתי” על הפנים שאינו מחמיא ולעיתים גם נשאר על הבגד/חתן..

המייקאפ הנוזלי מתחלק לכמה קטגוריות,

המייקאפ היותר עשוי, משמע, מערב בתוכו פודרה, כיסויו, עבה, מסתיר פגמים,  אינו מעניק מראה טבעי, אבל מעניק כיסוי מלא, אחיד ויש נשים שלא יצאו מהבית בלעדיו! לדוגמא: (אסתי לאודר דאבל וור,אולמאט (מייקאפ פוראבר, וכו) עור מבוגר עדיף שלא להשתמש, נכנס לקימטוטים, מבליט אותם, ומבגר את העור.באם ישנם פגמים שצריך להסתיר, אפשר להשתמש בצורה נקודתית, או איזורית, למשל באיזור הטי.

מייקאפ נוזלי בינוני,

פה כבר נכנסת סוגיה של מרקמים, חלק על בסיס סיליקון חלק יותר שומניים מהאחרים וכו, יותר עמידים, פחות עמידים. מתאים לרוב סוגי העור,לרוב הם פחות עמידים מהסוג לעיל, אך התוצאה יותר טבעית, מומלץ ליום יום, וגם לערב. את המייקאפים האלו, כמעט תמיד מומלץ לקבע, אף אחת מאיתנו לא אוהבת להבריק כמו ירח, במיוחד שלא בתמונות… איך מקבעים את המייקאפ? גם פה יש המון סוגים ודרכים, אך המומלצת מכולן והידועה והמוכרת היא כמובן הפודרה.

מומלץ להשתמש בפודרייה (כרית קטנה ועגולה) ולפדרעל איזור הטי של הפנים בתפיחות קלות ועדינות, שימו לב שהפודרה שלכן אינה לבנה או כהה מידי, כך כל המאמץ של בחירת מייקאפ קליל וטיבעי הולכת לנו ל….דוגמאות: ( ליפט מייקאפ פוראבר,

מייקאפ נוזלי דק.

זהו מייקאפ שלרוב מגיע על בסיס סיליקון, הוא מתחבר מצוין לפנים, מומלץ מאוד לעור מבוגר, שמעוניין בכיסוי אבל לא במראה “עוגתי” ומבגר… הוא דק, וקליל, נעים מאוד בחודשי הקיץ, אך הוא פחות עמיד מהשאר. את המייק אפ הזה תצטרכי לקבע היטב עם פודרה, מאחר והוא נוטה להבריק, גורם לעור להראות מאוד בריא וחיוני, אך יש לפדר היטב באיזור הטי כדי לא להראות מבריקה מידי…אם יש לך אירוע יום, חתונת צהריים וכו, זהו המייקאפ המומלץ! לדוגמא: פייס אנד בודי של מאק, פייסאנדבודי של מייקאפ פוראבר)

המייקאפ פודרה

כשמו כן הוא, מייקאפ שכבר יש בתוכו את הפודרה! אכן המצאה גאונית, הוא מאוד פרקטי, מגיע בקומפקט שיכול לשבת לנו בתיק, מרקמו כמובן מעט יותר אבקתי, כיסויו לרוב מצוין,אך זקוק תיחזוק.

לא מומלץ לעור מבוגר, מומלץ לשים בתיק, לנשים שעובדות המון שעות ומעונינות ברענון במשך היום. ךלא תאמינו איך כמה חידוש המייקאפ – מחדש כוחות…

טעות נפוצה היא לבדוק את גוון המייקאפ על היד שלנו, בעוד שבין צבע גב היד שלנו, לצבע הגוף שלנו יש פער משמעותי.,

טעות נוספת היא לבדוק אם צבע המייקאפ תואם לגוון עור הפנים שלנו בעוד שבעידן זה, אנו נשמרות מהשמש כמו מאש, וכמעט בכל קרם פנים קיים היום מקדם הגנה ובכל עת שאנו יוצאות לשמש אנו נמרחות במקדם הגנה מאוד גבוה (אני מכלילה את כולכן כי אוי ואדע שמישהי לא שומרת על עור הפנים שלה כראוי מהשמש!) כך שגוון הפנים שלנו, לרוב, בהיר יותר מגוון הגוף שלנו. ואז נוצר מצב בו בנות מסתובבות עם פנים בהירות וזורחות, וגוף שזוף ונוצץ…. לא ולא.

את המייקאפ אנו מתאימות לצבע החזה שלנו(לא המכוסה, כאם הגלוי..). לרוב הנשים יש מייקאפ קיץ ומיי\קאפ חורף, מאחר ובקייץ הן יותר שזופות וזקוקות לגוון כהה יותר.

עשיתי סקר קטנטן ושאלתי חברות ומשפחה- איך אתן שמות את המייקאפ שלכן?

צמצמתי לכדי שלוש דרכים עקריות- מברשת, ספוגית,ובאצבעות.

באיזו מברשת כדאי להשתמש? יש המעדיפות מברשות עגולות, יש שטוחות, אך המכנה המשותף לכולן הוא שכל המברשות עשויות משערות סינטטיות, אנא וודאו כי המברשת סינטטית לפני הקנייה, כי אם אינה, היא אינה מברשת מייקאפ.

ספוגית- הספוגיות הכי טובות בעיני, הן ספוגיות עשויות סיליקון, הן מאוד נוחות לניקוי, מומלץ לשפשפ אותן על גבי סבון קשה , תחת מיים פושרים…זה קסם, מבטיחה.(או לזרוק למכונת הכביסה לבנה)                  את הספוגיות, הרטיבו במיים, עשו תנועות של סחיטה תחת ברז המיים עד שהספוגית כולה תהייה ספוגה במיים. אחכ, סיחטו אותה היטב היטב, יבשו מעט עם טישו והיא מוכנה לעבודה.                   מומלץ לעבוד עם הספוגית בתפיחות ולא במריחות. אם אתן מעונינות בכיסוי מעט עבה יותר – פשוט אל תרטיבו את הספוגית… מרקם המייקאפ יוצא אחר לחלוטין.

אצבעות- אני בעד להרגיש את הטקסטורה, גם אני לעיתים מערבבת אצבעות, אך במריחת מייקאפ, אני באמת מעדיפה מברשת או ספוגית לתוצאה מקסימלית ועמידה ככל האפשר.

אז עכשיו את בטח חושבת, שלכל יום והזדמנות את צריכה מייקאפ אחר.. אז זהו שלא.

הכי חשוב לבחור את הבסיס הנכון עבורך ואז לדעת איך להניח אותו על העור שלך בצוןרה שתשרת את המטרה המחודשת בכל פעם… מייקאפ עבה יכול להראות גם דקיק ודקיק יכול להיות גם עבה יותר.

בהצלחה!!

וידאו

מעושן חומים

מדריך איפור גבות וריסים

מייקאפ מושלם ללנקום

איפור ערב-לנקום